Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
O mé Cestě k látkám a radostech :)

Kdo je Melluzína?

 • Žena, která se pro tento život rozhodla nebýt švadlenou a raději Vám s láskou pomáhá vybírat ty nejkrásnější látky právě pro Vás a nesmírně ji to naplňuje.
 • Majitelka oficiálního jména Milena Klusoňová a e-shopu U Melluzínky – Látky plné radosti :).
 • Nadšená podporovatelka hravosti, spontánnosti, originality a jedinečnosti, kterou má každý z nás v sobě.
 • Závislačka na originálních přáních, balících papírech, stužkách, náušnicích, šálách, smajlících…a designových látkách :).
 • Obdivovatelka zářících a naplněných Žen, Mužů i Dětí :).
 • Vědomá žena, která miluje svou Cestu a propojení s Matkou Zemí, Nebem a všemi Bytostmi (a co to jde, tak na tom pracuje).


  Co mám ráda?

  Své dvě jedinečné dcery a báječného muže *** rodinu, která drží pospolu *** vítr ve vlasech *** Slunce na tváři *** vůni karafiátů a deště v horkých letních dnech *** procházky lesem *** chůzi naboso, propojení se Zemí *** být sama sebou a nic nepředstírat *** ptačí koncerty *** sborové zpívání *** zvuky tibetských mís a koshi bells *** rytmy Létajícího koberce *** někdy být za Bohyni a jindy za šedou myšku *** křupající sníh pod nohama a šustění listí *** vědomou ženskost *** upřímnost *** opravdovost *** férovost a ještě mnohem víc! :)

  Vítejte a vstupne s námi do kouzelného látkového světa! :)

  Jak mne "vítr" zavál až k látkám a stala se ze mne Melluzína i oficiálně aneb Z kancelářské šéfové šéfovou sama sobě :)...

  Čas letí téměř kosmickou rychlostí a Mellu už naplno žije látkami více jak 7 let :). Během těchto let pro Vás vybírám tu nejkrásnější metráž, která Vám pomůže vytvořit si svůj sen podle Vašich představ.

  Díky tomu, že nám posíláte své fotky chlubivky, máme pro Vás za ty roky již 2 fotogalerie PLNÉ INSPIRACE k Vašemu dalšímu tvoření :). Momentálně můžete mrknout do fotogalerie na e-shopua do fotogalerie na celosvětovém fenoménu Pinterest. Aktuálně přidáváme Vaše fotky už jen tam :).

  Jak s oblibou a zcela otevřeně beze studu říkám: "Pro tento život jsem se rozhodla nebýt švadlenou a raději Vám s láskou pomáhám vybírat ty nejkrásnější látky právě pro Vás a Váš projekt :)." Kdybych totiž švadlenou byla, nemohu do toho, co mne tak baví, dávat takové množství času a energie, a to by byla nesmírná škoda.

  Ačkoliv tvoření miluji, chybí mi dostatek trpělivosti a šikovnosti i na pidi-detaily, které jsou u šití tak důležité :). Proto mám pro své nápady vytipované opravdu šikovné švadleny, které převádějí mé nápady do reality a kolikrát jim ještě dají několikanásobně (to je ale slovo) vyšší level tím, jak vše při šití do detailu dokombinují. Jejich steh je dokonalý a tak to mám ráda :).

  JE TO JASNÉ: NEŠIJETE? I TO JE V POŘÁDKU! Potřebujete poradit, na koho se obrátit a kdo je spolehlivý? S radostí Vám pošlu pár tipů na šikovné ženy :). Napište mi! :)

  I proto Vám chci říct, že i když se šitím teprve začínáte, jste na tom už teď mnohem lépe než já! :) U mne to je v rovině teoretické, u Vás už jede praxe :). Bojte se nic a střihněte do toho! :)

  MOJE CESTA K INTENZIVNÍ PRÁCI S LÁTKAMI BYLA NENÁPADNÁ A DLOUHOLETÁ :).

  Vzhledem k tomu, že jsem ročník 1978, byly dlouho mým top oblečením vytahané tepláky a šusťáková bunda :). Peněz moc nebylo. Během dospívání mi to už přestalo stačit a díky poměrně široké nabídce oděvních látek jsem se začala vyžívat v tom, kde si kterou ulovit (ne, po internetu to tenkrát ještě opravdu nebylo možné :)) a co si z ní nechat ušít.

  Moje maminka byla úžasná a pokud to jen trochu šlo, ušila nám se setrou vše, co jsme si vysnily :). Ne že by toho bylo mnoho, ale ty kousky, které jsem od ní měla, jsem nosila, co to šlo :). BYLY  SUPER A PŘESNĚ PODLE MĚ! :) Později jsem si našla svou dvorní švadlenu a byla za ni nesmírně vděčná.

  Nakupovat v dětských odděleních nebo za velké peníze, a pak v tom samém potkat 3 další holky se mi fakt nechtělo :). Mám ráda originalitu.

  Pak to celé na chvíli utichlo. Začala jsem pracovat ve velké firmě a dávala jí spoustu svého času i „přesčasů“ :). Práci v týmu jsem měla nesmírně ráda, navíc jsem potkala báječné kolegy :). Vše bylo tak, jak má. Byl to opravdu skvělý čas, kdy jsem měla dost prostoru i pro svůj osobní rozvoj, chodila na jógu a cítila se naplněná. Měla jsem také dostatek peněz na to kupovat si věci, které byly dražší a látky už jsem řešila jen okrajově :). SKORO JSEM NA NĚ ZAPOMNĚLA. JENŽE…

  Čekala jsem svou první holčičku a při přípravě postýlkové výbavičky mi vůbec nevyhovovala nabídka, která byla tehdy na trhu. Takže jsem svou maminku poprosila aspoň o jedno povlečení a panely z látky, kterou jsem ulovila ve zdejším „partiáku“ s látkami :). A v rytmu běžných dnů opět „látkově usnula“ a to ostatní pořešila Ikeou :). JENŽE IKEU MÁME DNES DOMA SKORO KAŽDÝ a je potřeba si ji doladit po svém! Mít ji aspoň trošku jinou, než ji mají ostatní. Originálnímu pojetí zdar! :)

  KDY PŘIŠEL TEN ZÁSADNÍ ZLOM?

  Mám ráda, když se věci dějí jinak, než jak je zajetá všeobecná norma :). Mám ráda, když je v tom, co děláte, vidět kus Vás. Mám ráda, když je v tom, co děláte, cítit Vaše srdce, Vaše nadšení a Vaše láska.

  Proto, když přišla řeč na zařizování pokojíčku pro Milenku, nešlo mi to jinak, než jít do originální verze „přesně podle mého cítění“ = co nejvíce originální pokojíček, který budeme mít jen my a nikdo jiný :). I když mám Ikeu také ráda, chtěla jsem své dcerce (a také sobě) dopřát opravdový POCIT JEDINEČNOSTI. Aby deka byla opravdu jen a jen její. Aby polštářek ladil s dekou, aby byl kapsář vytuněný na přání :). Chtěla jsem to mít veselé, hravé, dětsky barevné :). Teď už mají pokojíček trošku klidnější a víc podle sebe :). Až bude vyladěný, určitě dodám fotky :).

  JENŽE, KDE NA TO SEHNAT LÁTKY? NA POČÍTAČI JSEM TRÁVILA HODINY A HODINY A NA NIC HEZKÉHO NENARÁŽELA. AŽ PŘIŠEL TEN ZLOMOVÝ OKAMŽIK :)!

  Narazila jsem Fler.cz a tam i na látku, která se mi líbila. JENŽE (SVĚTE, DIV SE :)) ONO JÍ UŽ NEBYLO TOLIK, KOLIK JSEM POTŘEBOVALA. A protože to byla láska na první pohled, objednala jsem ji i tak. Když dorazila, byla jsem z ní nadšená. A začala hledat dál, jestli je ještě k sehnání. NEBYLA, ALE OBJEVILA JSEM RÁJ NETUŠENÝCH MOŽNOSTÍ! :) A ZASE JSEM SE ZAMILOVALA. HLUBOCE A OPRAVDOVĚ.

  A pak už šlo celkem rychle. USA jsou totiž pro látkaře opravdovým rájem. Společností, které vyrábí látky, jsou mraky. Kolekce se obnovují co 3 měsíce a ta kvalita materiálu i tisků je zatím stále úplně jinde než u nás. Jako dceru textiláků mě to nesmírně mrzí, ale začíná se blýskat na lepší časy :).

  KDYŽ JSEM PŘIŠLA NA TO, ŽE JE ZA OCEÁNEM TAKOVÝ LÁTKOVÝ RÁJ  A U NÁS JE KRÁSNÝCH LÁTEK TAKOVÝ NEDOSTATEK, ROZHODLA JSEM SE S TÍM NĚCO UDĚLAT A ZAČÍT POMÁHAT I OSTATNÍM PLNIT SI SVÉ SNY.

  Hlavní pokojíčkové zátiší :)

  Haniččin pelíšek :)Milenčin pelíšek :)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Celé to začalo hromádkou látek pro Milenčin pokojík. Pak přišla další větší hromádka, kterou jsem celkem rychle komplet prodala. Pak přišlo IČO a první regály látek. Po dvou letech prodávání jen na Fleru i vlastní e-shop, který jsem si od začátku vybudovala sama :). S malou Milenkou jsem přes den maminkovala a po nocích stříhala, balila, psala si s Vámi a pila kafe :). Spánek šel stranou a má spací norma byla kolem 5 hodin. I během druhé těhotenství :). DLOUHODOBĚ SPACÍ REŽIM NIC MOC, ALE VYDRŽELA JSEM TO! :)

  I díky podpoře mého úžasného muže Aleše, hlídacích babiček a skvělých holek (v mezičase se nám narodila Hanička), které chápaly, že mamka musí někdy vyřídit nejprve balíčky, a pak se na ni můžou vrhnout a ona na ně :).

  OD TÉ DOBY SE STALO MNOHÉ :).Do původní práce jsem se už znovu - i přes nabídku, které jsem si nesmírně vážila - nevrátila. Čas, odhodlání a energie, kterou jsem do rozjezdu svého látkování dala, by se tím smazal. Srdce bych měla půl a k tomu všemu bych žila v pocitu, že jsem těch 5 let noční dřiny mohla prožít úplně jinak.

  VŠE JE NAKONEC TAK, JAK MÁ BÝT :). Náš e-shop U Melluzínky – Látky plné radosti zná už spousta švadlen a další si nás postupně nacházejí i díky skvělým referencím, které od Vás máme :).

  Nyní již píšu v množném čísle :). Od září 2015 už nejsem na vše sama a přípravu Moje milovaná sestřička Péťa aneb tajemství krásných balíčků odhaleno! :)balíčků pro Vás má na starosti má úžasná sestřička Péťa, která je rychlá jako dračice a přitom všem pečlivá na maximum :). Díky ní máte své balíčky u sebe rychle a tak vymazlené, jak je to jen možné :).

  SPOLEČNĚ SE RADÍME, CO PRO VÁS OBJEDNAT. Výběr je opravdu velký a nejde mít úplně všechno, takže trpíme a opravdu pečlivě vybíráme tak, aby se látky mezi sebou krásně kombinovaly a Vy s tím měli co nejméně starostí :).

  POMÁHÁME VÁM LADIT LÁTKY NA VAŠE PROJEKTY. Když si nevíte rady, píšete, voláte, konzultujeme, fotíme, dáváme Vám svou zcela upřímnou zpětnou vazbu :). Rozhodnutí je pak na Vás.

  Ladíme pro Vás látky na povlečení do dětských postýlek, hnízdečka pro miminka, kapsáře do dětských pokojů, dečky, hračky, polštáře, závěsy, sedáky, deky velké i malé, běhouny na stůl, ubrusy, šaty, sukně, kalhoty...prostě na co si jen vzpomenete :).

  ZA TY ROKY, KDY SE LÁTKÁM INTENZIVNĚ VĚNUJI vznikla obrovská spousta nádherných projektů, o kterých kolikrát ani nevíme :). Tomu naprosto věřím. O těch, o kterých víme, víte i Vy v našich FOTOGALERIÍCH (e-shop, Pinterest).

  MÁME RADOST, ŽE NÁM VĚŘÍTE. Dáváte na naše doporučení, a pak nám píšete, že moc děkujete za naši radu, že látky k sobě ladí skvěle.

  POSÍLÁME VÁS I KE KONKURENCI :)! Možná to zní bláznivě, ale je to tak. Když nemáme to, co sháníte a není v našich silách Vám u nás pomoci, rády Vám ušetříme čas, hledání a kolikrát i trápení a pošleme Vás tam, kde víme, že danou věc mají (pokud to tedy víme :)). A U NÁS SE POTĚŠÍTE TŘEBA ZASE V DALŠÍM KOLE :).

  DĚKUJEME ZA VAŠI DŮVĚRU A ZA TO, ŽE SE K NÁM VRACÍTE. DÁVÁTE NÁM TÍM MOŽNOST LETĚT SPOLEČNĚ S VÁMI JEŠTĚ VÝŠ! :) Naše plány jsou veliké :). Buďte s námi a budete o nich vědět mezi prvními :).

   

  Nakonec mám pro Vás jeden vzkaz:

  Pokud je to jen trošku možné, nedělejte kompromisy a obklopujte se pouze krásnými věcmi, které Vám dělají radost a které chcete ve svém životě mít. Tím se snažíme řídit na maximum, přináší to spoustu radosti :). I proto u nás doma najdete naše látky opravdu všude :).

  Náš obývák a kousek originálních Mellu závěsů :). O tom obraze na zdi Vám časem řeknu také víc :).

  Zvládli jste dočíst až sem? Máte mou hlubokou poklonu :). A i kdybyste skončili se čtením dříve, i to je v pohodě :). Víte, že jsme tu pro Vás a s láskou Vám rády pomůžeme :).

  Dívejte se, prohlížejte, kochejte se, vybírejte…

  Kdyby cokoliv, určitě se nám ozvěte, jsme jedno ucho! :)


  Těšíme se nastříhanou,

  Mellu a Péťa

  Vaše látkové přítelkyně

  Těšíme se na Vás! :) Vaše látkové přítelkyně Mellu (ta krásná vpravo) a Péťa (ta krásná vlevo) :)

  **************************************************************************************

  PS1: Pokud chcete vědět víc o tom, KDE VŠUDE NÁS NAJDETE, ŤUKNĚTE SEM :).

  PS2: NĚKDY TOHO MÁME JAKO ŽENY, MÁMY I PARTNERKY TAKY DOST :). ALE I TAK TO, ŽE VÁM MŮŽEME LÁTKOVĚ POMÁHAT PLNIT SI SVÉ SNY, MILUJEME! :) KVALITNÍ SPÁNEK NADE VŠE :))).

  PS3: A i když je často práce nad hlavu, mizí Mellu občas v dál a věnuje se sama sobě. Vracím se pak naplněná a s novou jasnější vizí toho, co dalšího pro Vás realizovat, aby Vám to při vybírání látek ještě více pomohlo :).

  PS4: A proč vlastně Melluzína? To si nechám zase na příště :)…

  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz